Penzion a reštaurácia SABATO

Samotný objekt penziónu a reštaurácie pochádza z prvej polovice 17. storočia a architektonicky je dodržaný pôvodný štýl stavby ako napríklad okná, ktoré majú na poschodí renesančné a na prízemí barokové rímsy.

Penzion a reštaurácia SABATO

Penzión a reštaurácia SABATO - ubytovanie, stravovanie, Poprad

Samotný objekt penziónu a reštaurácie pochádza z prvej polovice 17. storočia a architektonicky je dodržaný pôvodný štýl stavby ako napríklad okná, ktoré majú na poschodí renesančné a na prízemí barokové rímsy.

Adresa: Sobotské námestie 1730/6, 058 01 Poprad
Telefón:052/7769580
Kontaktná osoba:Marta Dalecká
E-mail:sabato@fontana-poprad.sk

Penzión a reštaurácia sa nachádza v historickej časti mesta Poprad - v Spišskej Sobote, o ktorej najstaršie písomné zmienky sú datované k roku 1256, ale archeologické výskumy dokazujú jej existenciu už do obdobia rokov pred našim letopočtom. Panoráma Vysokých Tatier vytvára mestu i penziónu nezabudnuteľnú atmosféru.

Samotný objekt penziónu a reštaurácie pochádza z prvej polovice 17. storočia a architektonicky je dodržaný pôvodný štýl stavby ako napríklad okná, ktoré majú na poschodí renesančné a na prízemí barokové rímsy. Objekt je zapísaný v zozname kultúrnych pamiatok Slovenskej republiky.

Penzión ponúka ubytovacie kapacity pre 19 osôb v 6 izbách .

Izby sú dvojposteľové a štyri z nich sú s možnosťou prístelok. Sú vybavené kúpeľňou, chladničkou s minibarom a televízorom . V štyroch z nich sa nachádzajú krby na drevo .

Architektonicky najvzácnejšia je izba s výhľadom na námestie, v ktorej stropné krížové klenby podopierajú dva originálne renesančné stĺpy . Štýlový vzhľad neraz prenesie hostí do minulosti a šteklí ich fantáziu, aby si skúsili predstaviť samých seba v 17. storočí.

Panoráma Vysokých Tatier, komorné prostredie dýchajúce neopakovateľnú atmosféru renesancie, špeciality slovenskej i svetovej kuchyne a kráľovská starostlivosť o hostí - toto všetko je pripravené pre hostí reštaurácie.

Základ jedálneho lístka tvoria kvalitné a chutné jedlá, za ktorými nie jeden krát cestujú gurmáni aj z väčších vzdialeností.
Všetko toto môžete zaplatiť platobnou kartou.

Štýlový zariadený interiér ponúka posedenie v troch – priestorovo odlišných častiach:
- posedenie v meštanskej izbe s kapacitou 20 miest,
- posedenie pri pekárniku s kapacitou 12 miest a s možnostou upiecť si svoj vlastný chlieb či jablkovú štrúdlu,
- posedenie v kováčskej miestnosti s otvoreným ohňom s kapacitou 18 miest,
- počas letnej sezóny posedenie v štýlovej letnej záhrade s pôvodnou studňou, kde čaká na Vás milé prekvapenie, starým orechom a s možnosťou zorganizovať šermiarske show s dobovou hudbou, pričom kapacita záhradnej reštaurácie je 34 miest.

Komorné prostredie je ideálne pre zorganizovanie rôznych rodinných či firemných posedení.

Otváracie hodiny:
Po - So: 11.00 - 23.00
Ne: 13.00 - 23.00

Mapa sa nemusí korektne zobraziť, vzhľadom na to, že Google zmenil podmienky využívania máp. Zobrazenie mapy nie je možné momentálne ovplyvniť.
loader image

FONTÁNA

FONTÁNA Sobotské námestie 1730/6 POPRAD, +421527769580, fontana@sinet.sk

Pondelok:11:0023:00
Utorok:11:0023:00
Streda:11:0023:00
Štvrtok:11:0023:00
Piatok:11:0023:00
Sobota:11:0023:00
Nedeľa:12:0022:00

Zadaj dopyt firme

Služba Zadaj dopyt vám ušetrí čas a pomôže vybrať najvýhodnejšiu ponuku na výrobok či službu, ktorú hladáte. Vaša žiadosť o cenovú ponuku bude rozoslaná všetkým firmám registrovaným v Katalógu firiem - poskytujúcim služby vo vami označenej kategórii činnosti a regióne.

Admin firmy

Tu môžete upraviť údaje o svojej firme alebo zadať aktuálnu reklamnú ponuku.